História spoločnosti Corima Tlačiť E-mail

Spoločnosť CORIMA S.A. bola založená v roku 1973 pánom Pierre MARTINOM a pánom Jean-Marie RIFFARDOM a sídli v mestečku Loriol sur Drôme vo Francúzsku. Meno CORIMA je zložené zo začiatočných písmen slov COoperation RIffard MArtin. Hlavným zameraním bola výroba laminovacích foriem pre diely z kompzitných materiálov ako aj hotové diely pre letecký, automobilový a zlievarenský priemysel.

V roku 1988 CORIMA využila svoje poznatky a skúsenosti so spracovaním karbonových vlákien a začala vyrábať diskové kolesá pre cyklistiku. Stala sa tak jedným z prvých výrobcov karbonových kolies na svete. V roku 1990 nasledovali prvé lúčové kolesá, neskôr karbonový rám, karbonové ráfiky až po celokarbonové napletané kolesá Corima Aero+ MCC a Winium MCC na ktorých pretekajú tento rok závodníci profesionálneho týmu Proteam ASTANA (V. Nibali). Počas takmer 23 rokov dosiahlii športovci používajúci výrobky Corima špičkové výsledky ako sú tituly majstra sveta, olympijské medaily, výťazstvá na Tour de France, Giro di Italia a Vuelta Espaňa.

 

vino_olympic_gold astana2 astana3

 

diaporama01

diaporama02 diaporama03 diaporama04
diaporama05 diaporama07 diaporama08 diaporama09
diaporama10 diaporama11 diaporama12 diaporama13
diaporama14 diaporama15 diaporama16 diaporama18
diaporama19 diaporama20 diaporama21 diaporama22
diaporama23 diaporama24 diaporama28 diaporama29
 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používáním tohoto webu s tým súhlasíte.Viac informácií .

Akceptujem súbory cookie z tejto stránky.